ADP165ACBZ-2.2-R7
Part number:
ADP165ACBZ-2.2-R7
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 2.2V 150MA 4-WLCSP
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    4-WFBGA, WLCSP
  • Supplier Device Package
    4-WLCSP (0.96x0.96)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    6.2 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V