S-1137A33-M5T1U
Part number:
S-1137A33-M5T1U
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1616
minimum : 1
  • Part Status
    Obsolete
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Current - Supply (Max)
    65 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.31V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)