S-1142A33I-E6T1U
Part number:
S-1142A33I-E6T1U
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 6-HSOP
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 2000
quantity
unit price
price
2000
specifications
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
  • Supplier Device Package
    6-HSOP
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    9 µA
  • Voltage - Input (Max)
    50V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.72V @ 200mA (Typ)
  • Current - Quiescent (Iq)
    1 µA
  • PSRR
    45dB (100Hz)