S-1142B96I-E6T1U
Part number:
S-1142B96I-E6T1U
describe:
IC REG LINEAR 9.6V 200MA 6-HSOP
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
  • Voltage - Input (Max)
    50V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    9.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 200mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    1 µA
  • PSRR
    35dB (100Hz)