S-1200B37-M5T1U
Part number:
S-1200B37-M5T1U
describe:
IC REG LINEAR 3.7V 150MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.7V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.19V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)