S-1200B47-A6T1U
Part number:
S-1200B47-A6T1U
describe:
IC REG LINEAR 4.7V 150MA HSNT-6A
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 5000
price
5000
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-6A
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.7V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.19V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)