S-1206B33-U3T1U
Part number:
S-1206B33-U3T1U
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT89-3
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2093
minimum : 1
  • Part Status
    Active
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 100mA