S-1312B35-M5T1U3
Part number:
S-1312B35-M5T1U3
describe:
IC REG LINEAR 3.5V 150MA SOT23-5
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 3000
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)