S-1312D17-A4T2U3
Part number:
S-1312D17-A4T2U3
describe:
IC REG LIN 1.7V 150MA HSNT-4-B
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 10000
price
10000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-4-B
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.7V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.43V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)