S-1313A16-A4T1U3
Part number:
S-1313A16-A4T1U3
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 1.6V 200MA HSNT-4-A
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 10000
quantity
unit price
price
10000
specifications
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-4-A
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.85V @ 100mA