S-1315B16-A6T2U3
Part number:
S-1315B16-A6T2U3
describe:
IC REG LIN 1.6V 200MA HSNT-6-B
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-6-B
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.486V @ 200mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)