S-1323B47NB-N9GTFU
Part number:
S-1323B47NB-N9GTFU
describe:
IC REG LINEAR 4.7V 150MA SC-82AB
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Supplier Device Package
    SC-82AB
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.7V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.65V @ 150mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)