S-1333A22-M5T1U3
Part number:
S-1333A22-M5T1U3
describe:
IC REG LINEAR 2.2V 300MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.36V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)