S-1333B22-A4T2U3
Part number:
S-1333B22-A4T2U3
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 2.2V 300MA HSNT-4-B
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 10000
quantity
unit price
price
10000
specifications
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-4-B
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    38 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Voltage - Output (Max)
    5.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.36V @ 100mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    1 µA
  • PSRR
    70dB (1kHz)