S-1333D16-M5T1U3
Part number:
S-1333D16-M5T1U3
describe:
IC REG LINEAR 1.6V 300MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.6V
  • Voltage - Output (Max)
    5.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.47V @ 100mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)