S-812C26BPI-C4GTFU
Part number:
S-812C26BPI-C4GTFU
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 2.6V 30MA SNT-6A
inventory 1600
minimum : 5000
quantity
unit price
price
5000
specifications
  • Part Status
    Active
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-6A
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    1.6 µA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    30mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.68V @ 10mA