S-817A57APF-CVUTFU
Part number:
S-817A57APF-CVUTFU
describe:
IC REG LINEAR 5.7V 75MA SNT-4A
inventory 1600
minimum : 5000
price
5000
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-4A
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    75mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.7V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 10mA