S-817B51AUA-CXOT2U
Part number:
S-817B51AUA-CXOT2U
describe:
IC REG LINEAR 5.1V 75MA SOT89-3
inventory 1600
minimum : 1000
price
1000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89-3
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    75mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 10mA